Vairuotojų Pažeidėjų Programa

2020 metų Sausio 1 dieną įsigaliojo Lietuvos Respublikos Vyriausybės priimtas įstatymas Nr. 2019-05404 dėl draudimo vairuoti transporto priemones, kuriose neįrengti antialkoholiniai variklio užraktai. Tad jei dėl lengvo girtumo (0.4 – 1.5 promilės) praradote vairuotojo pažymėjimą ir teisę vairuoti bet kokią transporto priemonę, nuo šiol Jūs turėsite galimybę susigrąžinti vairuotojo pažymėjimą anksčiau laiko.

Vos tik gavę administracinio nusižengimo protokolą, turėtumėte nedelsiant pateikti prašymą dėl teisių atėmimo laikotarpio sutrumpinimo bylą nagrinėjančiam pareigūnui. Tiesa, administracinio poveikio priemonę gali skirti ir teismas. Draudimo vairuoti transporto priemones, kuriose neįrengti antialkoholiniai variklio užraktai, trukmė gali būti nuo vienų iki dvejų metų.

Gavę leidimą susitrumpinti vairuotojo pažymėjimo atėmimo terminą, taip pat turėsite vairavimo mokykloje išklausyti 4 ak. val. trukmės privalomuosius mokymus apie alkoholio ir narkotikų žalą žmogaus sveikatai.

Rekomenduojame vieną didžiausių vairuotojų mokyklų Lietuvoje – „Rigveda“
https://rigveda.lt/aktuali-informacija-norintiems-susigrazinti-teise-vairuoti-bei-naujausi-pakeitimai/

Su „Rigveda“ kursų apie alkoholio ir narkotikų žalą žmogaus sveikatai atestavimo pažymėjimu, Alto servise suteikiama 10% nuolaida ALKOBLOKO montavimo darbams.

Tik turėdami sveikatos patikros ir žinių atestavimo pažymėjimus „Regitroje“ galėsite gauti naują vairuotojo pažymėjimą su specialiu „69“ kodu, kuris reiškia, jog Jūs galite vairuoti tik tas transporto priemones, kuriose yra įmontuoti antialkoholiniai variklio užraktai.

Antialkoholinis variklio užraktas ir jo įrengimas transporto priemonėje turi atitikti Lietuvos standartą LST EN 50436-1 „Antialkoholiniai variklio užraktai. Bandymo metodai ir eksploatacinių charakteristikų reikalavimai. 1 dalis. Įtaisai, skirti programoms, kuriose dalyvauja neblaivūs vairavę transporto priemones asmenys“.

Švedų įmonės „Dignita“ alkoblokas AL-100V atitinka LST EN 50436-1 Lietuvos standartą ir yra pritaikytas būtent vairuotojų pažeidėjų programai. O pasibaigus apribojimo kodo „69“ taikymo priemonei, „Altas“ servisuose šis „Dignita“ alkoblokas gali būti perprogramuotas ir pritaikomas patogesniam asmeniniam arba komerciniam naudojimui. Jei vis dėlto alkoblokas yra reikalingas vos keliems mėnesiams, „Altas“ servisuose taip pat galite ir išsinuomoti „Dignita AL-100V“ antialkoholinius variklio užraktus.

UAB "Altas" ©2021