Vairuotojo pažymėjimas su kodu „69“

Jei dėl lengvo girtumo (0.4 – 1.5 promilės) praradote vairuotojo pažymėjimą ir teisę vairuoti bet kokią transporto priemonę bei gavote leidimą susigrąžinti teises anksčiau laiko, valstybės įmonėje „Regitra“ taip pat turėsite įgyti naują vairuotojo pažymėjimą su specialiu „69“ kodu.

Ką reiškia „69“ kodas?

„69“ apribojimo kodas teisėse išduoda, jog vairuotojas gali vairuoti tik tas transporto priemones, kuriose yra įmontuotas antialkoholinis variklio užraktas, atitinkantis Lietuvos standartą LST EN 50436-1. Lietuvos kelių policijai sustabdžius transporto priemonę ir pastebėjus „69“ kodą vairuotojo pažymėjime, pareigūnai patikrins ar transporto priemonėje yra įrengtas alkoblokas.

Prieš kreipiantis į „Regitrą“ vairuotojas, praradęs teisę vairuoti, turi būti įgyvendinęs visus teisės vairuoti susigrąžinimo reikalavimus – vairavimo mokykloje išklausyti 4 ak. val. trukmės privalomuosius mokymus apie alkoholio ir narkotikų žalą žmogaus sveikatai.

Rekomenduojame vieną didžiausių vairuotojų mokyklų Lietuvoje – „Rigveda“
https://rigveda.lt/aktuali-informacija-norintiems-susigrazinti-teise-vairuoti-bei-naujausi-pakeitimai/

Su „Rigveda“ kursų apie alkoholio ir narkotikų žalą žmogaus sveikatai atestavimo pažymėjimu, Alto servise suteikiama 10% nuolaida ALKOBLOKO montavimo darbams.

Tik turėdami sveikatos patikros ir žinių atestavimo pažymėjimus „Regitroje“ galėsite gauti naują vairuotojo pažymėjimą su specialiu „69“ kodu. Svarbu paminėti ir tai, jog jeigu pritaikant poveikio priemones (draudimą vairuoti transporto priemones be antialkoholinio variklio užrakto) teisės vairuoti atėmimo terminas skiriamas trumpesniam nei 12 mėn. laikotarpiui, vairavimo egzaminų „Regitroje“ perlaikyti nereikia.

Pasibaigus nustatytam draudimo vairuoti terminui, vairuotojas galės susigrąžinti įprastą vairuotojo pažymėjimą (be apribojimo kodo „69“), o įsigytas „Dignita AL-100V“ alkoblokas gali būti perprogramuotas ir pritaikomas patogesniam asmeniniam arba komerciniam naudojimui. Jei vis dėlto alkoblokas yra reikalingas vos keliems mėnesiams, „Altas“ servisuose taip pat galite ir išsinuomoti „Dignita AL-100V“ antialkoholinius variklio užraktus.

UAB "Altas" ©2021